Perfekcyjne zakupy

Just another weblog

Zwrot towarów z promocji

Wrzesień 16th, 2014

Jesień już w pełni i ani się obejrzymy, a będzie trzeba zrobić świąteczne zakupy. Pojawi się coroczny problem nietrafionych prezentów. Dlatego parę słów na temat tego, w jaki sposób można je zwrócić.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prawie połowa Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że przedświąteczne zakupy można reklamować na zasadach, które obowiązują produkty nabyte poza promocjami. Korzystają na tym sklepy, które przy kasie stawiają tabliczki z informacją o tym, że towary kupione w promocji nie podlegają reklamacji. Jeśli zwrot dotyczy nietrafionego prezentu, sprzedawca może, ale nie musi przyjmować zwrotów, o ile wcześniej o tej możliwości poinformował.

Trzeba rozgraniczać to, czym jest reklamacja, a czym zwrot pełnowartościowego towaru. Właśnie w tym drugim przypadku nie zawsze będzie możliwe oddanie towaru, dlatego przed jego zakupem należy się upewnić u sprzedawcy, czy taka opcja istnieje.

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.