Perfekcyjne zakupy

Just another weblog

Torby na zakupy

Kwiecień 11th, 2015

images

Już od przeszło dwóch lat, wraz z wejściem zaostrzonych norm dotyczących ochrony środowiska, nie dostaniemy w większości sklepów darmowych reklamówek na zakupy. Z jednej strony sklepy w ten sposób oszczędzają, a z drugiej nakłania się w ten sposób konsumentów, by dbali o środowisko, oszczędzając na zakupie jednorazowych reklamówek. Czy to zmienia nastawienie konsumentów do kupowania?

Torby ma co trzecia osoba

Poczyniłam własne obserwacje w supermarkecie. Zauważyłam, że mniej więcej co trzecia osoba miała ze sobą torby na zakupy. Jedni ludzie mieli zrywki, które użyli poprzednim razem, a inni przyszli z materiałowymi torbami. Ja jestem zwolenniczką tych drugich – materiałowych toreb.

Reklamówki są jednorazowe

Teraz w sklepie reklamówki, które można dostać przy kasach na prawdę są reklamówkami jednorazowego uzycia. Są zrobione z tak cienkiej folii, że zaraz się przerwyją. A już nie daj Boże kupić te zrywki ekologiczne, które serwuje jeden z hipermarketów – są tak ekologiczne, że „rozkładają się” podczas pakowania zakupów.

Materiał jest wytrzymalszy

Bawełniane torby są bardziej wytrzymałe. Można je prać i wielokrotnie zabierać ze sobą do sklepu. Dostępnych jest teraz bardzo wiele wzorów i kolorów materiałowych torebek, że każdy znajdzie jakiś wzór, który będzie mu się podobał i przykuje on jego uwagę. Myślę, że warto jest zainwestować czasem te 15 zł, aby móc donieść zakupy do domu.

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.